Artykuł w Głosie Dziennik Pomorza

01.10.2015, 21:12

Artykuł w Głosie Dziennik Pomorza

Poniżej treść artykułu o naszej działalności w Głosie Dziennik Pomorza.

Firma GASKOM z podsłupskiego Karzcina tłoczy blachy profilowanej dla budownictwa. To nowość nie tylko w ofercie firmy, ale także w regionie.

"Blachy profilowane w budownictwie znane są już od dawna, ale te, które produkuje GASKOM, mają oryginalny kształt, który wyróżnia je pośród innych materiałów tego typu.

- Na pierwszy rzut oka ich kształt nieco przypomina blachy trapezowe. Zaletą tych blach, oprócz znacznie większej estetyki niż trapezowych, jest uniwersalność i łatwość montażu - mówi Krzysztof Lancewicz, pełnomocnik firmy GASKOM.

Skąd zainteresowanie blachami dla budownictwa w firmie, która jest znana z działalności w branży urządzeń dla gastronomii.

- Już od dawna oferujemy również maszyny do metalu, tokarnie, gilotyny, frezarki, zgrzewarki. Mamy też wiele innych produktów ze stali. Wprowadzenie do naszego katalogu blach profilowanych jest poszerzeniem oferty i wynika z zapotrzebowania rynku - uzasadnia Lancewicz.

Blacha to uniwersalny materiał budowlany. Można go stosować do krycia dachów i elewacji budynków wielo- i jednorodzinnych, a także można z nich postawić hale produkcyjne. Te, które wytwarza GASKOM mają wyjątkowo łagodne kształty i są montowane najnowszymi złączami. Jednak żeby móc pordukować unikatowe blachy profilowane konieczne są specjalne urządzenia. GASKOm sprowadził z Finalndii specjalną linię do tłoczenia. Blachy w kręgach zresztą również są sprowadzane zza Morza Bałtyckiego.

- Możemy zaproponować blachy ocynkowane jak i powlekane, nawet o ciekawym odcieniu drewna. Jesteśmy w stanie przygotować arkusze o takiej długości, jaką jest w stanie odebrać klient - oznajmia Krzysztof Lancewicz.

Cena za metr kwadratowy zaczyna się już od 13 zł. - Naszym zdaniem to konkurencyjna cena na rynku. Staramy się, aby ta niska cena dała możliwość realizacji zakupu klientom indywidualnym nawet dla najwymyślniejszych projektów, ale też pozwoliła współpracować z nami dużym odbiorcom, kontrahentom z różnych branż - podkreślają przedstawiciele GASKOM.

Niedawno GASKOM włączył się w akcje pomocy dla pogorzelców z Gostkowa w powiecie lęborskim. W pożarze wielodzietna rodzina straciła dom. Dzięki znaczącemu zaangażowaniu Krzysztofa Lancewicza poszkodowana rodzina będzie mieć nowy dom (...)"

autor: Wojciech Frelichowski